Radek Zieliński

Programista z powołania, fantasta z zamiłowania, wrocławianin z wyboru, działacz z potrzeby.

O mnie

Urodziłem się 20 lutego 1984 w Częstochowie i od tej pory mieszkałem już w wielu miastach, w tym Warszawie i Atenach. Uczyłem się w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie oraz ukończyłem Politechnikę Opolską. Ostatecznie wybrałem Wrocław jako swoje miejsce zamieszkania, tutaj realizuję się jako mąż, (za niedługo) ojciec i psiarz, a zawodowo jestem solution architect’em i programistą.

Działalność pozazawodowa

Jestem założycielem i wieloletnim wiceprezesem Zarządu stowarzyszenia OKF Fenix (KRS 0000525200). Jako ogromny fan szeroko rozumianej fantastyki w formie literatury, filmów i gier komputerowych od dawna byłem zaangażowany w organizację i pomoc w przygotowaniu konwentów, festiwali i wydarzeń promujących tę tematykę.

W Opolu po raz pierwszy w 2013 roku zorganizowałem konwent Opolcon, który co roku (poza przerwą covidową) gości u siebie ponad 1500 miłośników fantastyki. Z kolei wrocławianom pewnie znajomy będzie festiwal NiuCon, przy którym wraz ze stowarzyszeniem OKF Fenix byłem odpowiedzialny za jego dużą część. 

Hobby

Poza moim konikiem, czyli fantastyką, moją pasja jest nurkowanie, jachty motorowe i majsterkowanie. 

Moje Wroclove

Niektórzy mieszkańcy Pilczyc i Kozanowa mogą kojarzyć mnie ze względu na mojego czworonoga Elzę, z którą rodzinnie korzystamy z pięknych terenów zielonych naszej dzielnicy. Podczas swoich spacerów  staram się edukować innych wrocławian o potrzebie sprzątania po swoich pupilach.

Ponieważ wraz z żoną zawodowo wspieramy lokalne biznesy, znamy potrzeby tutejszych przedsiębiorców. Wierząc w ich potencjał, staramy się korzystać z usług i produktów tych firm oraz trzymamy kciuki za dalszy rozwój.

Obecnie w ramach Zgranych Pilczyc i Kozanowa angażuję się w projekty obywatelskie, tutaj już zapraszam do naszej zakładki na stronie, gdzie możecie znaleźć informacje o tych projektach.