Sport i rekreacja

Dajemy dzieciakom i młodzieży okazje do zainteresowania się sportem oraz grami zespołowymi i planszowymi.

Nie jest żadną tajemnicą, że od kilku lat stawiamy na rekreację oraz spotkania sąsiedzkie na naszych osiedlach. Zaczęliśmy oczywiście od pikników sąsiedzkich, gdzie można było posłuchać muzyki, posiedzieć na kocu, w czasie gdy dzieciaki uczestniczyły w warsztatach z kiszenia warzyw czy grały w gry ekologiczne. W ramach rekreacji i spędzania wolnego czasu organizowaliśmy także warsztaty z rękodzieła oraz florystyczne – tworzenie lasów w słoiku.

Sport dla najmłodszych

Razem z Waldkiem Małysem i Gosią Polniak zapraszaliśmy najmłodszych mieszkańców osiedla na zajęcia z aerobiku, karate czy na treningi samoobrony i ćwiczenia ogólnorozwojowe. Na naszych piknikach nie zabrakło nigdy takich atrakcji jak gra w piłkę, badminton, czy skakanki i frisbee. Niezawodna ekipa z Młodzieżowego Centrum Inicjatyw Prospołecznych „MOJE MIEJSCE” zawsze chętnie organizowała naukę chodzenia na szczudłach, chodzenie po linie (slackline), ćwiczenia równowagi oraz treningi z żonglowania.

Co z młodzieżą?

Nie zapominamy także o starszych dzieciakach i młodzieży licealnej. Gosia Polnika w ramach promocji projektów WBO organizowała treningi fitness i zajęcia ogólnorozwojowe w ramach lekcji wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym nr VI. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, a młodzież zobaczyła, że sport i ruch mogą być ciekawe i wciągające.

Młodzież zapraszaliśmy także na treningi samoobrony i ćwiczenia ogólnorozwojowe do Ośrodka Działań Społeczno-Kulturalnych „Piast”, gdzie w ramach projektu Rady Osiedla odbywały się zajęcia dla mieszkańców, którzy chcieli poprawić swoją kondycję lub nauczyć się jak podstaw karate.

A rekreacja i rozrywka?

Ta dziedzina też ma się u nas dobrze. W ramach pikników i spotkań z mieszkańcami organizowaliśmy sesje planszówkowe, podczas których mieszkańcy mogli pograć w różne gry planszowe, co pozwala na zacieśnianie więzi społecznych oraz rodzinnych. Gry takie uczą współdziałania, logicznego myślenia oraz odciągają dzieci i młodzież od komputerów i smartfonów.

Planszówki na tego typu spotkania zapewnia Piotrek Kamiński, nasz lokalny ekspert i kolekcjoner gier. Jeśli jednak jakimś cudem zabraknie potrzebnego tytułu, to wypożyczamy gry od zaprzyjaźnionego sklepu „Planszóweczka”.

Na nasze spotkania planszówkowe zapraszamy wszystkich chętnych, a jeśli ktoś nie potrafi grać w dany tytuł, to wszystko wytłumaczymy. A jeśli zabraknie nam wiedzy, to razem poznamy nowy tytuł i może nawet czegoś się nauczymy.

Co planujemy w przyszłości?

Chcemy przywrócić historyczną funkcję zielonych skwerów wzdłuż ulicy Rękodzielniczej, a więc chcemy, by pojawiły się tam lokalne mały punkty usługowe. Już teraz mamy w tym miejscu między innymi sklep, kosmetyczkę, fryzjera. W najbliższych miesiącach pojawią się kolejne bardzo ciekawe atrakcje, ale o tym opowiemy w odpowiednim czasie.