Paczki świąteczne – Mikołaja czas!

Paczki świąteczne – Mikołaja czas!

Aktualności
Jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia mamy w zwyczaju robić sobie paczki, by pomagać potrzebującym i ubogim. Tym razem niestety nie mogliśmy liczyć na pomoc Rady Osiedla, więc zorganizowaliśmy się sami i wszystkie paczki zakupiliśmy z własnych środków. Paczki zawierały produkty z długim terminem ważności takie jak mąka, kasza, makarony, ryż. Do tego były puszki mięsne oraz warzywne konserwowe i kiszone. Nie zabrakło także drobnego słodkiego akcentu. W poszukiwaniu potrzebujących pomogli nam sami mieszkańcy i lokalni działacze. Pracy było przy tym sporo, ale się udało i kilka rodzin dostało niemałe bo ponad 15 kg paczki z produktami przydatnymi podczas świąt.
Dowiedz się więcej
Trzej muszkieterowie – komputerowie

Trzej muszkieterowie – komputerowie

Aktualności
Jak się okazało nasza akcje z przekazaniem komputerów była bardzo potrzebna, bo szybko dostaliśmy informacje, że są inne potrzebujące rodziny i dzieciaki nie mogące uczestniczyć w zajęciach szkolnych z braku komputera. Udało się nam zorganizować kolejne trzy laptopy, które został naprawione, wyposażone w legalny system operacyjny Windows 10 i wszystkie potrzebne do edukacji programy. Laptopy te przekazaliśmy Szkole Podstawowej nr 33, która to wypożycza sprzęt dzieciakom, które go najbardziej potrzebują. Do tej chwili przekazaliśmy 7 zestawów komputerowych i nadal nie przestajemy działać. Mamy już kolejne prośby o pomocy i w miarę możliwości szukamy sprzętu do naprawy i przekazania dalej.
Dowiedz się więcej
Komputerowa rodzinka

Komputerowa rodzinka

Aktualności
W czasie pandemii edukacja szkolna przeniosła się do świata wirtualnego i cyfrowego. To oczywiście nie problem jeśli posiada się komputer lub laptop, ale co jeśli dziecko nie ma komputera, albo jeśli rodziny nie stać na zakup? Wtedy zaczyna się problem, bo dziecko takie zostaje wykluczone ze społeczności szkolnej i nie ma szans na edukację. My chcąc wyrównać szanse i przy okazji wspierając naszą lokalną społeczność odszukaliśmy Rodzinny Dom Dziecka, który to zmagał się z problemem braku sprzętu komputerowego. Wyobraźcie sobie szóstkę dzieci i dwie osoby dorosłe (pracujące zdalnie) i to wszystko przy jednym komputerze? Nierealne? A jednak jakoś sobie radzili! Zorganizowaliśmy zatem trzy laptopy i jeden komputer stacjonarny. Sprzęt został naprawiony, zainstalowaliśmy nowy legalny system operacyjny Windows 10 i wszystkie potrzebne do edukacji programy.
Dowiedz się więcej
Roznosimy paczki świąteczne

Roznosimy paczki świąteczne

Aktualności
W okresie Świąt Bożego Narodzenia mamy w zwyczaju robić sobie paczki, mamy też w zwyczaju pomagać innym, potrzebującym i ubogim. Połączyliśmy zatem te dwa zwyczaje i postanowiliśmy zorganizować paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Pilczyc i Kozanowa. Część paczek dostaliśmy od Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. a część zakupiliśmy z własnych środków. Wszystkie paczki zawierały produkty z długim terminem ważności takie jak mąka, kasza, makarony, ryż. Do tego były puszki mięsne oraz warzywne konserwowe i kiszone. Nie zabrakło także drobnego słodkiego akcentu. W poszukiwaniu potrzebujących pomagał nam lokalny oddział Caritas.
Dowiedz się więcej