Drugi Las w słoiku, czyli własna biosfera

Drugie warsztaty - Las w słoiku

Czwarte i za razem ostatnie spotkanie sfinansowane z Funduszu Czasu Wolnego 2020 odbyło się w sali należącej do Spółdzielni „Kozanów IV” przy ul. Modrej 12.

Tak jak tydzień wcześniej za część merytoryczną i warsztatową odpowiadały niezawodne florystki z Szumi LAS w słoiku. Tak jak ostatnio uczestnicy dowiedzieli się jak działa ekosystem, jak przygotować własny las w słoiku oraz jak o niego potem zadbać. Każdy uczestnik zająć dostał własny słoik, keramzyt, ziemię, kamyczki, roślinkę, ozdobę oraz instrukcję obsługi.

Całość odbyła się w reżimie sanitarnym z zachowaniem dystansu, pomiarem temperatury i wypełnianiem wszelkich wymaganych list obecności i oświadczeń. Spotkanie podzieliliśmy na dwie grupy, każda składająca się z 10 dzieciaków plus opiekunowie. Pierwsze zajęcia odbyły się od 16.00 do 17.00, a drugie od 17.00 do 18.00.

Wszyscy uczestnicy zajęć zostali poczęstowani owocami, wodą mineralną oraz zdrowymi i ekologicznymi ciasteczkami owsianymi. We wszystkich czterech spotkaniach udział wzięło ponad 80 osób. Dziękujemy wam, że byliście!

Tradycyjnie w ramach warsztatów promowaliśmy nasze projekty WBO’20, czyli #192 Zielone skwery Pilczyc– Etap II: „Rewitalizacja zieleni” oraz #193 EDUFUN – Etap I: „Kozanowska Osada Przygody”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *