Drugie warsztaty z upcyclingu

Drugie warsztaty - upcycling

Kolejna sobota 3 października i kolejne warsztaty z upcyclingu. Tym razem przenieśliśmy się na Kozanów i nasze spotkanie odbyło się w sali należącej do Spółdzielni „Kozanów IV” przy ul. Modrej 12.

Niezawodna fundacja EKOpotencjał Przestrzeń Możliwości ogarnęła spotkanie pod względem merytorycznym i warsztatowym. Dzieciaki i młodzież miały możliwość przygotowania ozdób ze starych słoików, toreb na zakupy ze starych koszulek oraz własnoręcznie wykonywali płyny do dezynfekcji rąk.

Tak jak tydzień wcześniej dorośli mogli wysłuchać wykładu o zanieczyszczeniu środowiska, konieczności segregowania odpadów oraz o wszechobecnym smogu, a najmłodsze dzieci bawiły się przy segregowaniu odpadów.

Całość odbyła się w reżimie sanitarnym z zachowaniem dystansu, pomiarem temperatury i wypełnianiem wszelkich wymaganych list obecności i oświadczeń. Spotkanie podzieliliśmy na dwie grupy, każda składająca się z 10 dzieciaków plus opiekunowie. Pierwsze zajęcia odbyły się od 16.00 do 17.00, a drugie od 17.00 do 18.00.

Wszyscy uczestnicy zajęć zostali poczęstowani owocami, wodą mineralną oraz zdrowymi i ekologicznymi ciasteczkami owsianymi. Spotkanie zostało sfinansowane z Funduszu Czasu Wolnego 2020.

W ramach warsztatów tak jak tydzień temu, promowaliśmy nasze projekty WBO’20, czyli #192 Zielone skwery Pilczyc– Etap II: „Rewitalizacja zieleni” oraz #193 EDUFUN – Etap I: „Kozanowska Osada Przygody”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *