Las w słoiku, czyli własna biosfera

Pierwszy warsztat - Las w słoiku

W niedzielę 27 września w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 zorganizowaliśmy warsztaty florystyczne podczas których uczestnicy, czyli dzieci, młodzież i dorośli mogli stworzyć własny las w słoiku. Za część warsztatową odpowiedzialne były florystki z Szumi LAS w słoiku.

Uczestnicy dowiedzieli się jak działa ekosystem, jak przygotować własny las w słoiku oraz jak o niego potem zadbać. Każdy uczestnik zająć dostał własny słoik, keramzyt, ziemię, kamyczki, roślinkę, ozdobę oraz instrukcję obsługi.

Całość odbyła się w reżimie sanitarnym z zachowaniem dystansu, pomiarem temperatury i wypełnianiem wszelkich wymaganych list obecności i oświadczeń. Spotkanie podzieliliśmy na dwie grupy, każda składająca się z 10 dzieciaków plus opiekunowie. Pierwsze zajęcia odbyły się od 16.00 do 17.00, a drugie od 17.00 do 18.00.

Wszyscy uczestnicy zajęć zostali poczęstowani owocami, wodą mineralną oraz zdrowymi i ekologicznymi ciasteczkami owsianymi. Spotkanie zostało sfinansowane z Funduszu Czasu Wolnego 2020.

W ramach warsztatów promowaliśmy nasze projekty WBO’20, czyli #192 Zielone skwery Pilczyc– Etap II: „Rewitalizacja zieleni” oraz #193 EDUFUN – Etap I: „Kozanowska Osada Przygody”.

One thought on “Las w słoiku, czyli własna biosfera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *