Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza

Mapa osiedla

Z ogromną radością informujemy, że projekt uchwały dotyczącej podziału osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. na dwa odrębne osiedla: Pilczyce – Kozanów oraz Popowice Płn. będzie rozpatrywany jako wniosek na najbliższej sesji Rady Miasta. Posiedzenie to odbędzie się w dniu 18 lutego 2021r.

Kolejny raz udowodniliśmy, że „się da”, jeśli się działa, wysyła pisma i rozmawia, szukając porozumienia, a nie tylko „gada”. Widzimy, że Pilczyce-Kozanów oraz Popowice to dwa odrębne osiedla o różnej strukturze społecznej, o odmiennej zabudowie i o różnych potrzebach inwestycyjnych. Pilczyce i Koznów to osiedla w dużej części zamieszkane przez osoby starsze. Mamy tu sporo kamienic, które są jeszcze opalane węglem oraz domków jednorodzinnych bez podłączenia do kanalizacji. Nasze problemy to smog i wszechobecne sklepy z alkoholem. Popowice zaś to osiedla rozwijające się i rozbudowujące. Zamieszkane przez osoby młode i studentów. W najbliższym czasie pojawi się tam 8-10 tys. nowych mieszkańców. Największą potrzebą Popowic jest budowa miejsca spotkań – doku kultury lub CALu.

Jak widać dzieli nas nie tyko odległość, parki i ulica milenijna, ale także inne czynniki. Dodatkowo warto wiedzieć, że już teraz Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. są trzecim, co do wielkości osiedlem we Wrocławiu 32051 mieszkańców. A za jakiś czas może być największym osiedlem w mieście.

O potrzebie zmiany mówią nawet media:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/pilczyce-i-kozanow-chca-oddzielic-sie-od-popowic/33vv4fc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *