Pierwszy piknik sąsiedzki

Pierwszy piknik

W ramach Funduszu Czasu Wolnego 2019 zaplanowaliśmy w maju i czerwcu cztery pikniki integracyjne dla mieszkańców. Pierwszy piknik miał się dobyć 12 maja na zielonym skwerze przy ulicy Rękodzielniczej, ale pogoda pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przenieść imprezę na niedzielę 19 maja.

Podczas mini-festynu zaproponowaliśmy mieszkańcom warsztaty z kiszenia warzyw z gospodarstwa rolnego M. Sznajder z Doliny Baryczy połączone z degustacją zdrowych i ekologicznych kiszonek. Jako poczęstunek przygotowaliśmy jabłka, marchewki, oraz soki owocowe tłoczone na zimno prosto z Maciejowego Sadu.

Oprócz warsztatów zorganizowaliśmy wykład z przeciwdziałania hejtowi poprowadzony przez Mateusza Rudawę – redaktora portalu IamFree.pl zajmującego się pomocą osobą w kryzysie psychicznym.

Dla dzieci i młodzieży zaprosiliśmy grupę animacyjną – Młodzieżowe Centrum Inicjatyw Prospołecznych „MOJE MIEJSCE”, która przygotowała takie atrakcje jak: chodzenie na szczudłach, chodzenie po linie (slackline), nauka żaglowania oraz gra w kapsle.

Nasza grupa pojawiła się na miejscu około godziny 15.00, by przygotować spotkanie, a ostatni goście opuścili skwer po godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *