Promocja Rady Osiedla 2019

Promocja Rady Osiedla 2019

Co roku Rada Osiedla może wnioskować o dodatkowe środku na wykonanie celowych działań takich jak spotkania z mieszkańcami, pikniki, festyny, zabawy dla dzieci itp. Zadania te realizowane są z puli Zadania Społecznego na dany rok. Dofinansowanie takie przyznawane jest w trybie konkursowym na podstawie Statutu Wrocławia (Cz. V, Rozdz. 1, § 60, Ust. 5, 7) oraz Regulaminu organizacyjnego WCRS (Rozdz. I, § 5, pkt. 5).

Jak często bywa nie wszystkim chce się wnioskować o takie dodatkowe fundusze, bo wiąże się to z wypełnianiem formularzy, szczegółowym rozliczeniem faktur oraz z konieczności napisania sprawozdania z wykonania zadania.

Co na to PiK?

My się żadnej pracy nie boimy i oczywiście poskładaliśmy wniosek o dodatkowe fundusze na promocję Rady Osiedla i spotkania z mieszkańcami. Projekt nosił tytuł: “Promocja Rady Osiedla i działań lokalnych – integracja z mieszkańcami”.

W ramach projektu zakładaliśmy modernizację strony internetowej Rady Osiedla, założenia profilu na Facebooku oraz kolportaż ulotek informujących o istnieniu i działaniu Rady Osiedla. Do tego oczywiście pomyśleliśmy o dwóch spotkaniach z mieszkańcami. Na spotkaniach chcieliśmy porozmawiać o problemach osiedla i potrzebach mieszkańców. Całość wyceniliśmy na 5 000 zł i taką kwotę otrzymaliśmy z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

I jak poszło?

Krótko mówiąc dobrze. Zmodernizowaliśmy stronę Rady Osiedla, powstał profil na Facebooku, opracowaliśmy dwustronną ulotkę w formacie A6, która została wydrukowana w nakładzie 16 000 sztuk.

Zorganizowaliśmy dwa spotkania z mieszkańcami. Pierwsze miało miejsce w dniu 22 maja 2019 w Ośrodku Działań Społeczno-Kulturalnych “Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1. Spotkaliśmy się w Sali Widowiskowej przy kawie, herbacie, sokach i jabłkach z Maciejowego Sadu, pysznych polskich truskawkach oraz przy małym słodkim poczęstunku. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.00 i trwało do godziny 15.00.

Spotkanie z Seniorami w ODSK „Piast”

Drugie spotkanie z mieszkańcami miało miejsce na pikniku pt. “KONIEC WAKACJI”, który odbył się 24 sierpnia 2019 w godzinach 16.00 – 19.00. Z naszej strony zapewniliśmy poczęstunek w formie soku jabłkowego tłoczonego na zimno oraz zorganizowaliśmy degustację naturalnych kiszonek i owoców dostarczonych przez mieszkańców.

Koniec wakacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *