Senioralny Fundusz Wyjazdowy 2019

Senioralny Fundusz Wyjazdowy 2019

Czym właściwie jest Senioralny Fundusz Wyjazdowy 2019? Najprościej mówiąc jest to pomoc finansowa w organizacji wyjazdu dla Seniorów, w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego. O dofinansowanie takie mogą się starać organizacje pozarządowe oraz wrocławski samorząd osiedlowy (Rady Osiedli).

Na co dokładnie są przyznawane środki?

Na dofinansowanie na zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdów, wycieczek oraz realizację związanych z nimi działań integracyjno-edukacyjnych. Przy czym wymogiem formalnym jest udział minimum 25 osobowej grupy Seniorów w wieku 60+. Dodatkowym wymogiem jest to, że każdemu wyjazdowi muszą towarzyszyć dodatkowe działania integracyjne lub edukacyjne w formie wystaw, prezentacji, spotkań integracyjnych itp.

Maksymalna kwota dofinansowania, o którą ubiegają się podmioty w ramach konkursu nie może przekraczać 5 000 zł.

Co w ramach tej kwoty zrobił PiK?

Złożyliśmy projekt zakładający zabranie grupy 45 seniorów do Wałbrzycha, a dokładnie do Zamku Książ, celem poznania historii tego pięknego miejsca oraz przy okazji historii okolicy i całego Dolnego Śląska. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem obejmowało najdłuższą trasą czyli „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”, czyli zwiedzanie z przewodnikiem całego zamku, podziemi, ogrodu oraz nowej trasy w bunkrach budowanych przez III Rzeszę. Finałem wyjazdu miało być zwiedzanie Palmiarni Zamku Książ. Nasz projekt obejmował oczywiście przejazd autokarem z Wrocławia do Wałbrzycha i z powrotem, obiad w Restauracji Książęcej i spotkanie integracyjne, które odbyło się tydzień po wyjeździe.

Wnioskowaliśmy o kwotę 5 000 zł i tyle właśnie otrzymaliśmy, co pozwoliło nam na realizację całości założonego planu. Jak wyglądał wyjazd i spotkanie integracyjne możecie zobaczyć w aktualnościach.

Wycieczka autokarowa do Zamku Książ
Spotkanie z Seniorami w ODSK „Piast”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *