Biosfera, czyli bezpłatne warsztaty ekologiczne na Pilczycach i Kozanowie

19 i 26 czerwca oraz 3 lipca zapraszamy do nauki i wspólnej zabawy!

Pamiętacie jak we wrześniu i październiku 2020 roku organizowaliśmy warsztaty z robienia lasów w słoiku? Nie? To nic straconego, wystarczy, że zajrzycie na jedną z naszych relacji i wszystko będzie jasne.

Las w słoiku, czyli własna biosfera
Drugi Las w słoiku, czyli własna biosfera

W tym roku chcemy powtórzyć zeszłoroczne warsztaty, ale tym razem dla większej ilości osób, tak jak rok temu całkowicie za darmo i jeśli pogoda pozwoli to na świeżym powietrzy tuż obok Wrocławskiego Klubu ANIMA przy ul. Pilczyckiej 47. Nasze tegoroczne warsztaty realizujemy w ramach Mikrograntów i są one finansowane przez Strefę Kultury Wrocław.

Co dla Was przygotowaliśmy?

19 i 26 czerwca zapraszamy na pogadankę o ekologii oraz na warsztaty “Las w słoiku”. Około pół godziny porozmawiamy o środowisku, przyrodzie, ochronie zieleni i dobrych praktykach. Następnie przez godzinkę nasze zaprzyjaźnione florystki opowiedzą i pokażą jak zrobić własny las w słoiku. Każdy uczestnik oczywiście zabierze swój słoik do domu, by tam obserwować jak rośnie!

Pierwszą grupę zapraszamy od godziny 15.00, warsztaty zakończą się około 16.30. Drugą grupę zapraszamy na godzinę 17.00, a warsztaty planujemy zakończyć około 18.30. Na warsztaty obowiązują zapisy! Dzieci, jeśli będą uczestniczyły w warsztatach same muszą przynieść ze sobą wypełnione oświadczenie.

Regulamin uczestnictwa w warsztatach
Oświadczenie – zgoda RODO

Tak więc mamy cztery grupy po 15 osób każda. Dwie grupy 19 czerwca i dwie grupy 26 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona. O tym kto są dostanie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy – jak to zrobić?

Najlepiej zadzwonić pod numer 502 286 773 i zarezerwować miejsce na wybrany dzień i godzinę. Prosimy o zapisywanie się tylko jeśli ktoś jest pewny obecności, a jeśli ktoś nie będzie mógł przyjść (z przyczyn losowych) to prosimy o taką informacje. Podczas zapisów będziemy pytali o imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail, na który wyślemy oświadczenia do wypełnienia.

Co będzie się działo 3 lipca?

Tego dnia planujemy kino plenerowe w Parku Zachodnim, obok Giro Pizza. Zaczynamy około godziny 18.00, na początek zapraszamy na gry planszowe oraz animacje dla dzieci i młodzieży. Będzie Klaun Kropeczka, czyli bański mydlane, balonik i różnych kształtach (pieski, kotki, miecze, kwiatki, hełmy, serduszka). Klaun z balonów wyczaruje wszystko, o co poprosicie. Dla nieco starszych dzieciaków i młodzieży zaplanowaliśmy razem z animatorami z Klubu Młodzieżowego “Moje Miejsce” ćwiczenia równowagi, chodzenie po line (slackline) oraz chodzenie na szczudłach.

Od godziny 19.30 rozpocznie się mała pogadanka o ochronie zieleni, sadzeniu drzew i retencji (obiegu wody w przyrodzie). Rozmawiać będziemy z leśnikiem Darkiem, który prowadzi swój kanał na YouTube. Następnie obejrzymy filmy edukacyjne powstałe podczas naszych warsztatów. Na sam koniec zaprosimy na pokaz filmu przyrodniczego o Dolinie Baryczy. Całość planujemy zakończyć około 21.00.

Na kino plenerowe nie ma zapisów. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Mikrogranty - belka