Promocja Rady Osiedla 2020

Promocja Rady Osiedla 2020

Tak samo jak w roku ubiegłym postanowiliśmy pozyskać środki celowe z na realizacja Zadania Publicznego, o którym więcej możecie poczytać tutaj. Krótko mówiąc są to dodatkowe środki do dyspozycji Rady Osiedla na takie działania jak pikniki, spotkania, gry i zabawy oraz wszelkie aktywności społeczne w obrębie osiedla.

Co jako PiK zaplanowaliśmy?

Chcielibyśmy spotkać się z mieszkańcami na trzech piknikach osiedlowych – po jednym na każdym osiedlu – od maja do września. Z uwagi na to, że podczas pikników ciężko jest o dobrą akustykę, zaplanowaliśmy zakup głośnika przenośnego z mikrofonem w celu poprawienia komunikacji.

Spotkania z mieszkańcami uatrakcyjnić miały warsztaty z kiszenia warzyw oraz robienia sałatek, a także kurs pierwszej pomocy. Działaniami takimi chcieliśmy podmieść świadomość mieszkańców na temat zdrowego odżywania się i reagowania w nagłych wypadkach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wyjście do mieszkańców i wspólny dialog to jedyna droga do porozumienia i osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest rozwój naszego osiedla.

Na ten cel wnioskowaliśmy o kwotę 5 000 zł. Niestety dostaliśmy tylko 3 500 zł, co wymusiło na nas pewne zmiany koncepcji. Między innymi rezygnację z prowadzenia warsztatów pierwszej pomocy oraz ograniczenie wydatków na prowadzenie strony WWW i kanału FB Rady Osiedla.

Jak nasze plany zmienił COVID-19?

Realizacja wszystkich działań została wstrzymana do końca sierpnia 2020, a budżet na realizację zadań został zamrożony. Musieliśmy w związku z tym zaczekać do września.

Z oczywistych względów byliśmy zmuszeni do rezygnacji z osobistych spotkań z mieszkańcami oraz z poczęstunku. Jako alternatywę zaproponowaliśmy spotkania online za pośrednictwem platformy Facebook. Zorganizowaliśmy dwa takie spotkania jedno transmitowane z Pilczyc w dniu 19 września 2020, a drugie z Popowic, transmitowane w dniu 30 września.

Więcej o przebiegu i tematyce spotkań możecie przeczytać tutaj:
Spotkanie z mieszkańcami online
Drugie spotkanie z mieszkańcami online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *